ruan has logged 20 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry