ruan has logged 130 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marielle - The Documentary

Marielle - The Documentary

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry