• Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Marielle - The Documentary

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Waiting for the Carnival

    ★★★½

  • Your Turn

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½