• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • Luca

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • I Care a Lot

  • Tenet

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Shiva Baby

  • Joker

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Incredibles 2

  • Justice League

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Nocturnal Animals

  • Inside Out

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

  • Pawn Sacrifice

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

  • The Lego Movie

  • The Wolf of Wall Street

  • Prisoners

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Brave

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Cars 2

  • Kung Fu Panda 2

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • Inception

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Shutter Island

  • Up

  • WALL·E

    ★★★★

  • Ratatouille

  • The Prestige

  • Cars

  • American Psycho

  • Fight Club

  • American Beauty

  • Se7en

  • Fallen Angels

    ★★★½

  • Taxi Driver