Roxane has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
Edit this entry  
29
The Brand New Adventures of Aladin

The Brand New Adventures of Aladin

2018
×
½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Edit this entry  
16
My Nudity Means Nothing

My Nudity Means Nothing

2019
×
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Kidnapping of Michel Houellebecq

The Kidnapping of Michel Houellebecq

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
November 13: Attack on Paris

November 13: Attack on Paris

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★½
Edit this entry  
23
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry