• Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Uncle Frank

  • His House

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★