Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2 Friends

2 Friends

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry