Roman has logged 493 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Worldly Desires

Worldly Desires

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Most Distant Course

The Most Distant Course

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of Invention

Children of Invention

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Sorry

Sorry

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rendezvous

The Rendezvous

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loved Gun

Loved Gun

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Island Funeral

The Island Funeral

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Asyl: Park and Love Hotel

Asyl: Park and Love Hotel

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Les petites fugues

Les petites fugues

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
God Man Dog

God Man Dog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
THERE ณ ที่แห่งนั้น

THERE ณ ที่แห่งนั้น

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Kamataki

Kamataki

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grace

Grace

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Postmen in the Mountains

Postmen in the Mountains

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Wish I Had a Wife

I Wish I Had a Wife

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Darkness and Light

Darkness and Light

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Five Steps to Accept Farewell

Five Steps to Accept Farewell

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Lili Alone

Lili Alone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Driving with My Wife's Lover

Driving with My Wife's Lover

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cabbie

The Cabbie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Go Lucky

Happy Go Lucky

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Garbage Flower

Garbage Flower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elephant Song

Elephant Song

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Graceland

Graceland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cocktail

Cocktail

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Migratory Bird

Migratory Bird

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rain

Rain

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
6ixtynin9

6ixtynin9

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Letter

Little Letter

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mars Canon

The Mars Canon

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Give It All

Give It All

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fun Facts

Fun Facts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bangkok Love Stories: Objects of Affection

Bangkok Love Stories: Objects of Affection

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Concrete Clouds

Concrete Clouds

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Pool

The Pool

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Panatipata

Panatipata

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
4bia

4bia

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Postcard

Postcard

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lemongrass Girl

Lemongrass Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Moon

Blue Moon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lady Improper

The Lady Improper

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friendship

Friendship

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghosted

Ghosted

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robinson's Crusoe

Robinson's Crusoe

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry