• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Happily

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Yearly Departed

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

  • Class Action Park

  • Work It

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

  • BlacKkKlansman

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

  • Coco

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • La La Land

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Into the Woods

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Moonrise Kingdom

  • Friends with Kids

    ★★★½

  • A Separation

    ★★★★★

  • Country Strong

    ★★★½

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Shutter Island

  • Up

  • The Dark Knight

  • WALL·E