Rosina has logged 455 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pact

The Pact

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Call

The Call

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Splash

Splash

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Annie

Annie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Step Up

Step Up

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dear John

Dear John

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Blended

Blended

2014
×
★★★★★
Edit this entry