Rose. has logged 302 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Undone

Undone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2 In the Bush: A Love Story

2 In the Bush: A Love Story

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Code 8

Code 8

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killerman

Killerman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sergio Ramos

Sergio Ramos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abduction

Abduction

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Experience

The Experience

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry