rosemcesw has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry