Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Siege

Siege

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Fat Stone

The Big Fat Stone

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Big Save

The Last Big Save

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Bloodmoon

Bloodmoon

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry