Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Edit this entry  
14
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
The Cave

The Cave

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry