Robwinz has logged 64 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thunderpants

Thunderpants

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Far Cry

Far Cry

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valiant

Valiant

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tron

Tron

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Read the review Edit this entry