Robwinz has logged 519 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Horrid Henry: The Movie

Horrid Henry: The Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jamaica Inn

Jamaica Inn

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry