Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Woman in Motion

Woman in Motion

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Bliss

Bliss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enormous

Enormous

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycosissimo

Psycosissimo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry