Robb H has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toxic Shark

Toxic Shark

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
14
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Edit this entry  
03
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Code 8

Code 8

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tourist

The Tourist

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry