• Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Stand

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Fatman

    ★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • The Shed

    ★½

  • Code 8

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★