• The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Wood and Water

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Pebbles

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Faya Dayi

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ½

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Man in the Woods

    ★★★½

  • Short Vacation

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • A Night at the Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Fauna

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Bottled Songs 1-4

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★★

  • Sportin' Life

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★★

  • City Hall

    ★★★★★

  • Gatsby in Connecticut: The Untold Story

    ★★★

  • Come True

    ★★★½

  • Build the Wall

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

  • Host

    ★★★

  • Forensickness

    ★★★★★

  • Last Year in Dachau

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Capone

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

    ★★★★½

  • France Against the Robots

    ★★★

  • Who Laughs In Hell

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Hillary

    ★★

  • Mayor

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★