Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Mighty Team

A Mighty Team

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Pork Chop Hill

Pork Chop Hill

1959
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
16
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Name Is Bernadette

My Name Is Bernadette

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stasis

Stasis

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Down Periscope

Down Periscope

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shining Through

Shining Through

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Conversations with God

Conversations with God

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rings

Rings

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Arnold Rides His Chair

Arnold Rides His Chair

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Descendants

Descendants

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Derek Zoolander: Male Model

Derek Zoolander: Male Model

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Derek Zoolander University

Derek Zoolander University

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bogus

Bogus

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Made in America

Made in America

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wanda Nevada

Wanda Nevada

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Total Frat Movie

Total Frat Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Follow The River

Follow The River

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Net

The Net

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★½
Edit this entry