• Like Father

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Holy Goalie

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Os Parças

    ★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★★

  • Naked

    ★★★½

  • Cop and a Half: New Recruit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Stasis

    ★★

  • Cars 3

    ★★★★

  • Snatched

    ★★½

  • Pilgrimage

    ★★★½

  • Bigger Fatter Liar

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • DRIB

    ★★★½

  • The Jetsons & WWE: Robo-WrestleMania!

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • O Último Virgem

    ★★★

  • Marias: Faith in Womanhood

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★½

  • Total Frat Movie

    ★★★

  • Sing

    ★★★★

  • 50 Years of Star Trek

    ★★★★½

  • The Siege of Jadotville

    ★★★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • Kindergarten Cop 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • A Mighty Team

    ★★★½

  • Keanu

    ★★★

  • Asperger's Are Us

    ★★★★½

  • London Has Fallen

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Fifty Shades of Black

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★½

  • Ninguém Ama Ninguém Por Mais de Dois Anos

    ★★★★

  • Love the Coopers

    ★★★

  • Riley's First Date?

    ★★★½

  • Cosmic Scrat-tastrophe

    ★★★★

  • Look Who's Back

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★½

  • Summer of '92

    ★★★★½

  • Descendants

    ★★★½

  • Teen Beach 2

    ★★½

  • Minions

    ★★★★

  • The Cokeville Miracle

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Predator: Dark Ages

    ★★★½

  • Hot Pursuit

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • India's Daughter

    ★★★★½

  • McFarland, USA

    ★★★★½

  • In Therapy 2

    ★★★★

  • Frozen Fever

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • The DUFF

    ★★★

  • Accidental Love

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★

  • Loucas pra Casar

    ★★★½