ciara has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Night in the Life of Jimmy Reardon

A Night in the Life of Jimmy Reardon

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry