RinnieWesly has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
This Is It

This Is It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
How High 2

How High 2

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry