• West Side Story

    ★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Ben-Hur

    ★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★★★

  • Big Deal on Madonna Street

  • Paths of Glory

    ★★★★

  • Sissi: The Young Empress

    ★★★

  • Sissi

    ★★★

  • Lady and the Tramp

  • Journey to Italy

    ★★★

  • Senso

    ★★★

  • Seven Brides for Seven Brothers

    ★★★

  • Peter Pan

    ★★★

  • Quo Vadis

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Bambi

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Fantasia

    ★★★★

  • The Great Dictator

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★

  • Modern Times

    ★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★