Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Last Day

The Last Day

2021
×
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turma da Mônica: Lições

Turma da Mônica: Lições

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mariner of the Mountains

Mariner of the Mountains

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Act

The Act

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
O Pai da Rita

O Pai da Rita

2021
×
½
Edit this entry  
12
End of the Day

End of the Day

2021
×
Edit this entry  
11
A Hero

A Hero

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Foreign Land

Foreign Land

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yalda

Yalda

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cow

Cow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Thief

American Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venice Beach, CA.

Venice Beach, CA.

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry