• High Life

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Love

    ★★

  • The Brand New Testament

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ½

  • Upstream Color

    ★★

  • The Master

    ★★★★

  • Essential Killing

    ★★★½

  • Mr. Nobody

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★★★

  • The Host

    ★★★½

  • Primer

    ★★★★★

  • The Brown Bunny

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★★½

  • I Stand Alone

    ★★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★

  • Angst

    ★★★½

  • Possession

    ★★★★½

  • THX 1138

    ★★★★★