• Home Alone 2: Lost in New York

  • The Mighty Ducks

  • Dragon Ball Z: Super Android 13!

  • Batman Returns

  • Porco Rosso

    ★★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★

  • Dragon Ball Z: The Return of Cooler

  • Reservoir Dogs

  • Beauty and the Beast

  • Hot Shots!

  • Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • Thelma & Louise

  • Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

  • Dragon Ball Z: Lord Slug

  • The Silence of the Lambs

  • Kindergarten Cop

  • Misery

  • Home Alone

  • Die Hard 2

  • Dragon Ball Z: The Tree of Might

  • Back to the Future Part III

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Back to the Future Part II

  • The Little Mermaid

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Dragon Ball Z: Dead Zone

  • Ghostbusters II

  • Indiana Jones and the Last Crusade

  • Rain Man

  • The Land Before Time

  • Akira

    ★★★★★

  • Die Hard

  • Who Framed Roger Rabbit

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Beetlejuice

  • The Princess Bride

  • Dirty Dancing

  • Full Metal Jacket

  • Spaceballs

  • Evil Dead II

  • Stand by Me

  • Castle in the Sky

    ★★★★

  • Labyrinth

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Top Gun

  • Clue

  • Rocky IV

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Goonies

  • The Breakfast Club

  • A Nightmare on Elm Street

  • The Karate Kid

  • Ghostbusters

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★

  • Project A

  • Scarface

  • A Christmas Story

  • Return of the Jedi

  • The Thing

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Rocky III

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • The Evil Dead

  • The Fox and the Hound

  • Raiders of the Lost Ark

  • Airplane!

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back