Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
No More Comics!

No More Comics!

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
Something to Live For

Something to Live For

1952
×
★★★★
Edit this entry  
31
Me and My Gal

Me and My Gal

1932
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Woman in the Moon

Woman in the Moon

1929
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
French Water

French Water

2021
×
Edit this entry  
09
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tunneling the English Channel

Tunneling the English Channel

1907
×
Edit this entry  
10
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
We At Her

We At Her

1995
×
Edit this entry  
01
Judo Jymnastics

Judo Jymnastics

1947
×
★★★★
Edit this entry  
25
Schwechater

Schwechater

1958
×
Edit this entry  
25
Rain

Rain

1929
×
Edit this entry  
25
Monkeyshines, No. 1

Monkeyshines, No. 1

1890
×
Edit this entry  
17
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
El Dorado

El Dorado

1921
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
01
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
02
Death Line

Death Line

1972
×
Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
09
Lawless

Lawless

2012
×
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Edit this entry  
26
Hardware

Hardware

1990
×
Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Edit this entry  
22
Gwendoline

Gwendoline

1984
×
Edit this entry  
17
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
Edit this entry  
17
The Color of Noise

The Color of Noise

2015
×
Edit this entry  
15
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry