• The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★½

  • Jolt

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Baby Done

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Pixie

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★