• This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • kid 90

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Holy Frit

    ★★★★

  • A Black Rift Begins to Yawn

    ★★½

  • Man Under Table

    ★★

  • Workhorse Queen

    ★★★

  • Bleeding Audio

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Boys in the Band

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Kenny Scharf: When Worlds Collide

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★★½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Wendy

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★