Brooks has logged 106 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birth

Birth

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry