RepoJack has logged 454 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry