Rendy has logged 273 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kazaam

Kazaam

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Milk of Sorrow

The Milk of Sorrow

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starfish

Starfish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doogal

Doogal

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Seberg

Seberg

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Family

Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hala

Hala

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry