Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BELLE

BELLE

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry