• Muppets Haunted Mansion

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Bigfoot Family

    ★★

  • Hamilton

  • The Fandom

    ★★★★

  • 100% Wolf

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • McMillion$

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Little Women

    ★★★★½