• Moxie

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Twist

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • After We Collided

  • Crickets

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Quiz

    ★★★½

  • 1995

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Eternal Beauty

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Angel of Mine

    ★★½

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Kidnapping Stella

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½