• Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Lamb

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Grantham Overgrown (Infinite Regression)

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

  • kid 90

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Music

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • October 17th 2020

    ★★★★★

  • Soul

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½