• Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★½

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★½

  • Freedom Writers

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★½

  • Dazed and Confused

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • White Christmas

    ★★★

  • Love Actually

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★