Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sands of Iwo Jima

Sands of Iwo Jima

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry