Sort by

paige has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
28
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
30
London Spy

London Spy

2015
×
Edit this entry  
24
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Home Before Dark

Home Before Dark

1958
×
Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Edit this entry  
13
Stormbreaker

Stormbreaker

2006
×
Edit this entry  
27
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
19
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
15
Oklahoma City

Oklahoma City

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Edit this entry  
19
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry