• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★

  • Halloween

    ½

  • Shadow

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • Burning

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Happy as Lazzaro

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Madeline's Madeline

    ★★

  • Hereditary

    ½

  • Wildlife

    ★½

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • mother!

    ★½

  • It

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

  • First Reformed

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Beguiled

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Rider

    ★★

  • The Square

    ★★½