realrzn has logged 63 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Missouri Breaks

The Missouri Breaks

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
At Long Last Love

At Long Last Love

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oasis: ...There And Then

Oasis: ...There And Then

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Police Academy

Police Academy

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meeting People Is Easy

Meeting People Is Easy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry