reagan has logged 37 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Starstruck

Starstruck

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Edit this entry  
26
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Edit this entry  
24
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Edit this entry  
20
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Quiz

Quiz

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Is That Chris Ramsey?

Is That Chris Ramsey?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
La luna

La luna

2011
×
★½
Edit this entry  
05
The English Game

The English Game

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★½
Edit this entry  
02
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry