• All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

  • Love Hard

    ★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Off the Rails

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

  • Mothering Sunday

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Loki

  • Awake

  • In the Heights

    ★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Voyagers

    ★½

  • The Unholy

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To Olivia

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½