• Watch Me As I Go

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Scrawls on Cinema 2021 Summer Showcase

  • Zeros and Ones

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • green

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Flag Day

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Hoff Twins

    ★★★

  • sandwich

  • i just wanna love you

  • Shoplifters of the World

    ★★½

  • Without Getting Killed or Caught

    ★★★½

  • See You Then

  • Support Your Local Contrarians

  • FILTHY

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★½

  • Sales Per Hour

    ★★★½

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • it's easy

  • The Prom

    ★★½

  • Marvin's Never Had Coffee Before

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★½

  • Irresistible

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Squeegee

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Waffle

    ★★★

  • Bad Will Hunting

  • Double Tap

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½