• Supernova

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Missing Pizza

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Never Be Done: The Richard Glen Lett Story

    ★★★½

  • We Are The Missing

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Higher Love

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Four Good Days

    ★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Infected

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Skywatch

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★