Sort by

Ryan has logged 59 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A House Divided

A House Divided

1913
×
Read the review Edit this entry  
30
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Be Done: The Richard Glen Lett Story

Never Be Done: The Richard Glen Lett Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
MOANIN'

MOANIN'

×
Read the review Edit this entry  
13
Barney's Version

Barney's Version

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry