• Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In The Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Little Fish

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★