• The Matrix Resurrections

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Puff: Wonders of the Reef

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

  • Paka

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Wildhood

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

  • Shankar's Fairies

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Nobody

  • Death to 2020

  • Nate: A One Man Show

  • Misha

  • Alien on Stage

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • My Psychedelic Love Story

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

  • Freaky

  • Run

    ★★★½

  • In the Air Tonight

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Love Fraud

  • Class Action Park

    ★★½

  • Tenet

    ½

  • Work It

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Feel the Beat

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Cursed Films

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ½

  • Fantasy Island

  • #cats_the_mewvie

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Nest

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez